SON DAKİKA HABERLERİ

CHP'de kritik kongre başladı

CHP'de kritik kongre başladı

CHP'nin kritik İstanbul İl Kongresi başladı. Peki Canan Kaftancıoğlu ve Cemal Canpolat'ın yarıştığı kongrede Kılıçdaroğlu hangi dayı destekliyor?

Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen 36’ıncı CHP İstanbul İl Olağan Kongresi için delegeler salonudoldurmaya başladı. 654 delegenin oy kullanacağı seçimde iki aday yarışacak.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Canan Kaftancıoğlu'nu desteklediği dedikodusunun yayılması üzerine açıklama yapan Kılıçdaroğlu,  ‘taraf olmadığını’ taraflara iletti.

2019 seçimlerine kavgasız gitmek isteyen Kılıçdaroğlu, orta yol izleyerek ortamı yumuşatmaya çalıştığı söyleniyor.

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek bugünkü yazısında son kulis bilgilerini şöyle aktardı:

"Parti tabanında Kılıçdaroğlu’nun Kaftancıoğlu’nu desteklediği konuşuluyor ama Canbolat’ı destekleyenler 'Kılıçdaroğlu hiçbir adayı işaret etmedi' diyor.

İstanbul delegeleri bugün önemli bir karar verecek. Canbolat’ın performansından memnun olanlar 'Canbolat ile yola devam' diyecek. 'Değişim şart' diyenler ise Kaftancıoğlu’nun arkasında birleşecek.

Bir CHP İstanbul delegesine 'Kimi destekliyorsunuz, neden?' diye sordum. 'Canan Hanım’ı, çünkü Meral Akşener büyük kentlerde bizim seçmenlerden, özellikle de kadınlardan oy götürebilir. İstanbul’da Canan Hanım gibi deneyimli bir kadın il başkanı bu tehlikeyi bertaraf edebilir' karşılığını aldım."

(Deniz Zeyrek'in bugünkü yazısı için tıklayın)

Enis Berberoğlu için pankart açıldı

Bostancı Gösteri Merkezi"inin etrafı, İl Başkanlığı için adaylıklarını açıklayan mevcut İl BaşkanıCemal Canpolat ile Dr. Canan Katancıoğlu'nun pankartları ve CHP Bayraklarıyla donatıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı kongre için Bostancı Gösteri Merkezinin içi de pankartlarla donatıldı. En dikkat çeken pankart ise, halen tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun fotoğrafının yer aldığı ve üzerinde "Buluşacağız özgürlükte, yarınlar bizim " yazılı pankart oldu.

Hürriyet

Etiketler